Pomorsko-tehnička škola Dubrovnik

Robotika - natjecanja

NOVI USPJEH NAŠIH ROBOTIČARA

U organizaciji ETC Hrvatska i Centra izvrsnosti za nove tehnologije – Program za robotiku, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja RH u subotu, 29. veljače 2020. godine, u sportskoj dvorani Gospodarske škole u Varaždinu održao se prvi Europski talent festival robotike Robostart – igrom do znanja.

Na Festivalu je nastupilo više 200 učenika u pratnji 50 mentora iz 9 hrvatskih županija. Učenici osnovnih i srednjih škola natjecali su se u 4 kategorije: RoboBowling, Rescue Line, Soccer LightWeight 1 na 1 i Remote Controlled Soccer. Osim natjecateljskog dijela programa birao se najbolji robot i plakat, a održala su se i zanimljiva predavanja i radionice.

Učenici Pomorsko-tehničke škole Dubrovnik natjecali su se u kategorijama Soccer LightWeight 1 na 1 i Remote Controlled Soccer. Njihova mentorica Dalija Milić Kralj sudjelovala je u organizacijskim aktivnostima Festivala. U kategoriji Remote Controlled Soccer ekipa u sastavu Đino Filippi, Nikola Lučić i Patrik Laštro osvojili su prvo mjesto. U kategoriji Soccer LightWeight 1 na 1 Patrik Kralj je osvojio peto mjesto, nakon što je u četvrtfinalu ispao od dvostrukog svjetskog prvaka. Nikola Handabaka u istoj kategoriji osvojio je deveto mjesto. U kategoriji super timova Nikola Handabaka je osvojio prvo, a Patrik Kralj treće mjesto.

Natjecateljski uspjesi rezultat su razvoja nastave robotike u Pomorsko-tehničkoj školi Dubrovnik i većeg interesa učenika za sudjelovanjem u aktivnostima fakultativne nastave.

NATJECANJE ROBOCUP JUNIOR U ZAGREBU

U Osnovnoj školi Mate Lovraka u Zagrebu, 14. i 15. prosinca 2019. organizirano je natjecanje RoboCup Junior u kojem su po prvi put sudjelovali učenici Pomorsko-tehničke škole Dubrovnik. Učenici Nikola Handabaka, Đino Filippi, Nikola Lučić, Bruno Gverović i Antonio Prnjat sa svojim robotima natjecali su se u kategoriji Soccer Light i osvojili 6. mjesto. Na natjecanju je sudjelovalo 150 učenika u 10 kategorija.